http://js-nailon.ir

نایلون گلخانه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: نایلون گلخانه

امروزه گلخانه های پلاستیکی درصد بالایی از گلخانه های دنیا را به خود اختصاص می دهند . اغلب پوششهای پلاستیکی از نوع پلی اتیلن بوده که معمولاً به ماده مفاوم کننده در مقابل UV( اشعه ماورای بنفش ) آمیخته شده اند ..

 

 

 

که در این صورت طول عمر آنها تا حدود 3 سال قابل افزایش است همچنین می توان بر حسب نیاز مشتریان افزودنی هایی را جهت تنظیم دما (IR) ، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، ضد شبنم (FOG) و ... به فیلم های تولیدی اضافه نمود.

 

با توجه به این مهم شرکت پارسیا پلاست آرن در راستای تحقق اهداف خویش در جهت تامین نیاز بازار و با در نظر گرفتن استاندارد های مذکور اقدام به تولید فیلم های پوشش گلخانه ای تا عرض 12 متر نموده است .

 

افزودنی UV : این ماده  تثبیت کننده در مقابل اشعه خورشید (ماوراء بنفش) و آنتی اکسیدان ها به عنوان فیلتر عمل کرده و از فساد و خرابی نایلون می کاهد.

 

افزودنی IR : در مناطق  با شدت سرمای زیاد و طول روزهای آفتابی کم به دلیل کاهش درجــه حرارت با وارد نمودن این ماده در نایلون از خروج اشعه مادون  قرمز و گرمای ناشی از آن جلوگیری نموده و باعث انعکاس و بازتابش نور و گرما در سطح گلخانه به صورت منظم و یکنواخت می گردد.

 

افزودنی ضد شبنم (Anti Fog ) : قطرات آبی که در اثر فتو سنتز گیاهان در سطح داخلی فیلم های گلخانه ای بر روی فیلم ها شکل میگرد ، دارای چندین اثر منفی میباشد . باعث کاهش 30٪ دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود . چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود . همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث صدمه زدن به گیاه میگردند. فیلم های آنتی فوگ مزایای زیادی را به دتبال دارند .

 

سایر افزودنی ها : این  افزودنی ها شامل افزودنی های صیقلی و روان کننده می باشند که دارای خواص زیر هستند:

 

ضد الکتریسیته ساکن

 

ضد چسبندگی

 

ضد اشتعال

 

ضد فرسایش

 

آنتی اکسیدان

 

ضد گرد و خاک

 

بازدید 475 بار
آخرین ویرایش در سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 05:47